Техніка безпеки для клієнтів Спортивно-оздоровчого комплексу «FANCLUB»

 

1. Попередній медичний огляд

Перед заняттям рекомендується пройти медичне обстеження. При регулярних заняттях у Клубі можливе загострення хронічних захворювань. Бажано, при різних захворюваннях проводити тренування під контролем тренера за індивідуальною програмою. Рекомендується обов'язкове періодичне медичне обстеження, яке допоможе Вам запобігти появі будь-якого ускладнення.

2. Раціональне та достатнє харчування

Якщо Ви харчувалися більш ніж за 4 години до тренування, то можливе настання гіпоглікемії (низький рівень глюкози в крові), що може спричинити запаморочення. Якщо Ви не встигли поїсти, і все одно хочете тренуватися, радимо випити склянку (200-250мл) солодкого чаю (кави) або солодкий сік до і протягом заняття (ще 200-250мл).

3. Одяг та взуття

Одяг має бути зручним і не перешкоджати виконанню повно амплітудних присідань та нахилів. Взуття має бути відповідного розміру, краще зі шнурками та з невеликими підборами або без них. Слід підтримувати одяг та взуття чистим як із вимог особистої гігієни, так і з поваги до людей, які вас оточують.

4. Загальна та спеціальна розминка

Перед кожним тренуванням потрібна розминка. Загальна розминка включає мобілізацію серцево-судинної системи та системи дихання на спеціальних тренажерах, різні махи, нахили та інше, які розігріють та збільшать еластичність м'язової та сухожильної тканини, а також підготують організм до подальшої роботи.

Спеціальна розминка виконується перед кожною вправою в 1-2 підходи з вагою, що становить приблизно 50% -70% Вашої робочої ваги в даній вправі.

5. Правила виконання вправ

5.1 Перед початком роботи зі штангами, гантелями, на тренажерах, лавках переконатися у надійній фіксації замків, регулюючих та страхуючих фіксаторів та інших пристроїв. При виявленні несправностей, механічних пошкоджень на тренажерах та пристроях слід негайно доповісти представнику Виконавця, не намагаючись усунути поломку самостійно.

5.2 Виконання будь-якої нової вправи обов'язково починайте з ваги, яка дозволить Вам зробити не менше 20 повторень у підході. Не поспішайте збільшувати робочу вагу. Обов'язково звертайтеся до Тренера для контролю за правильністю техніки виконання вправи. При освоєнні нових вправ через невибудовану міжм'язову та внутрішньом'язову координацію можуть статися травми, насамперед пошкодження м'язів, зв'язок і сухожиль.

5.3 Виконувати вправи з максимальним навантаженням тільки під наглядом Тренера або партнера. До таких відносяться: присідання зі штангою, жим штанги чи гантелей лежачи, жим штанги, стоячи чи сидячи. Виконувати страховку повинен досвідчений партнер, що вміє правильно страхувати, або тренер.

5.4 Під час роботи на тренажерах не допускається безконтрольно, різко відпускати ручки, тяги, блоки.

5.5 Особливу увагу необхідно звернути під час роботи на наступному устаткуванні: лави для горизонтального жиму штанги лежачи, для жиму штанги лежачи під кутом вниз, для жиму штанги лежачи під кутом вгору:

- робота на рядах із вагою близькою до 80% від повторного максимуму виконуються зі страховкою.

Вертикальна та горизонтальна тяга блоку сидячи перед початком роботи перевірити:

- Стан троса,

- стан затискачів для тросів,

- Надійне кріплення тягових рукояток.

Стійка для присідань зі штангою:

- присідання виконується над страховими підставками.

5.6 Після завершення занять зі штангами, гантелями та іншим спортивним спорядженням необхідно повернути їх на спеціальні місця відповідно до встановленого порядку. Забороняється після завершення занять залишати будь-яку зброю та предмети на підлозі, тренажерах, підвіконнях. Розбираючи штангу, яка стоїть на стійках, знімайте диски поперемінно (один з одного боку, потім, один з іншого боку). Під час виконання вправ зі штангою користуйтеся замками. Після завершення роботи зі штангою або тренажерами, зніміть з них усі диски та покладіть їх у відведені місця.

5.7 При тренуванні на біговій доріжці потрібно прикріпити кліпсу відключення доріжки під час падіння.

5.8 При тренуванні на орбітреці забороняється розвивати високу швидкість при включеному легкому (мінімальному) режимі опору.

6. Дотримання основних методичних принципів під час тренування

Під час тренувань дотримуйтесь правильної індивідуальної методики. Основним принципом тренувальних занять є послідовність та поступовість нарощування навантажень. Неправильний підбір вправ, без урахування власного стану здоров'я, або дуже поспішний допуск до відновлення занять після перенесеного захворювання чи травми – шлях до втрати здоров'я.

ПРИ ТРЕНУВАННЯХ У КЛУБІ КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ ДОПІНГ.

Вверх